Закон України «Про судовий збір» знов хочуть змінити

Хоча держоргани і позбавили пільг при сплаті судового збору, органи доходів і зборів продовжують звертатись до суду, не сплачуючи такий збір. Для цього вони йдуть до суду з поданнями в рамках ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства, які Закон про судовий збір не відносить до об’єктів справляння судового збору. Депутати хочуть змінити цей механізм.
Законопроект передбачає наступне:
— віднесення подання до об’єктів справляння судового збору.
Так, передбачено, що за подачу до адміністративного суду подання майнового характеру судовий збір становить 1,5 % розміру майнових вимог, але не менше 1 розміру мінімальної зарплати, а за подачу подання немайнового характеру — 1-го розміру мінімальної зарплати.
— кваліфікацію вимог про оскарження рішень, дій та бездіяльності контролюючих органів у розумінні Податкового кодексу України як вимог немайнового характеру та визначення розміру судового збору за ставками, встановленими для таких вимог;
— доповнення підстав повернення судового збору відмовою у прийнятті заяви або скарги;
— виключення з переліку документів, за подання яких судовий збір не справляється, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Проектом також визначається, що з моменту набрання чинності цим Законом судовий збір за подання до суду документів, передбачених пп. 2-4 п. 3 ч. 2 ст.4 Закону «Про судовий збір», у справі про визнання протиправним рішення, дії або бездіяльності контролюючого органу у розумінні Податкового кодексу сплачується у відповідному розмірі від ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви як позовної заяви немайнового характеру, іншої заяви та скарги.
Зазначені у цьому положенні пункти стосуються подання до адмінсуду відповідного позову, апеляційної чи касаційної скарг.