Як Рада Європи рекомендує захищати безпеку журналістів?

Верховний Суд України опублікував збірник документів Ради Європи «Безпека журналістів».
Документи розроблені для вирішення складного проблемного завдання – гарантувати ефективний захист журналістики і безпеку журналістів та інших працівників ЗМІ.
Вказівки згруповано за чотирма напрямками: запобігання, захист, досудове розслідування й судовий розгляд (з особливим наголосом на безкарності) та інформування, навчання й підвищення загального рівня обізнаності. За кожним із напрямків запропоновано детальні вказівки щодо того, як виконувати відповідні зобов’язання, до яких належать правові, адміністративні й практичні заходи.
Будь-хто, причетний до вбивств, нападів чи жорстокого поводження із журналістами та іншими працівниками ЗМІ, повинен відразу бути притягнутий до відповідальності. Розслідування таких злочинів і судове переслідування винних повинне відповідати загальним вимогам. Якщо винні не відповідають за свої злочини, може постати атмосфера безкарності, яка вимагає конкретних планів дій.
В збірнику зазначається, що держави-члени відповідних міжнародних документів зобов’язані вживати заходів, що необхідні для притягнення до відповідальності всіх осіб, які скоїли злочини проти журналістів та інших представників ЗМІ, незалежно від того, ким вони є – державними службовцями чи кимось іншим. У досудовому розслідуванні та судовому розгляді необхідно встановити всі можливі– дійсній потенційні – ролі у цих злочинах, зокрема, замовників, організаторів, виконавців та співучасників, а також визначити кримінальну відповідальність, яка випливає, відповідно, із їхніх діянь.
Збірник розміщено за посиланням.