Україні нагадали про необхідність ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду

Вчора, 13 червня 2017 року, Європейський Союз та Україна провели щорічний Діалог з питань прав людини. Це вже третій подібний захід з часу підписання Угоди про асоціацію між ЄС та Україною.
ЄС та Україна обговорили питання запобігання жорстокому поводженню та катуванню, а також те, як поточні реформи в правоохоронній сфері сприяють зміцненню прав людини в Україні.
Проте крім обговорення нагальних проблем, Європейський Союз також нагадав і про зобов’язання України ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду.
Зазначимо, що Римський статут встановлює чотири основних міжнародних злочини: геноцид, злочини проти людяності, воєнні злочини і злочини агресії, а також додаткові, серед яких знаходиться і екоцид.
Україна підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду 20 січня 2000 року, однак ще не ратифікувала його. На відміну від міжнародних судових органів, які за своєю природою є допоміжними засобами захисту прав і свобод людини і громадянина, Міжнародний кримінальний суд доповнює систему національної юрисдикції та може приймати до свого провадження справи не тільки за зверненням держави-учасниці, а й з власної ініціативи. Наприклад, коли держава, під юрисдикцією якої перебуває особа, підозрювана у вчиненні передбаченого Статутом злочину, «не бажає або не здатна проводити розслідування чи порушити кримінальне переслідування належним чином».