Медогляд на стан сп’яніння має проводитись в присутності поліцейського

detail 41d8ffa813e4db69652d8ec77a9f54ae

 

  

Так, згідно постанови суду, 5 травня 2017 року о 3 годині 05 хвилин водій керував транспортним засобом «Volkswagen VW TOUAREG» з ознаками алкогольного сп’яніння, а саме: почервоніння очей, нечітка мова, запах алкоголю з ротової порожнини.

 

Зазначимо, що водій відмовився від проходження огляду на стан сп’яніння за допомогою приладу «DRAGER» та в медичному закладі в присутності двох свідків. Вказаними діями чоловік порушив вимоги п. 2.5 «Правил дорожнього руху».

 

В судове засідання водій з’явився, свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що в стані алкогольного сп’яніння не перебував. Чоловік надав висновок щодо результатів огляду в медичній установі, який підтверджував, що він не перебував в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння.

 

Проте суд, дослідивши матеріали справи, встановив, що вказаний медичний огляд водія був проведений 5 травня 2017 року о 21 годині, тобто майже через 18 годин після складення протоколу про адміністративне правопорушення.

 

Відповідно до ч. 4 ст. 266 КУпАП, огляд осіб на стан сп’яніння здійснюється в закладах охорони здоров’я не пізніше 2 годин з моменту встановлення підстав для його здійснення та в присутності поліцейського.

 

Тому  суд не прийняв до уваги висновок водія про результати медичного огляду.

 

Таким чином, суд визнав винним чоловіка у скоєнні адміністративного правопорушення та наклав на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами на строк 1 рік та штрафу у розмірі 10200 гривень.

 

Звернемо увагу, що постанова суду ще не набрали законної сили.