Григорій Усик: Запит на справедливість нині є найбільш пріоритетним у нашому суспільстві

VRP1

«І за оцінкою, як міжнародних експертів, у тому числі послів G7, так і вітчизняних, добір в ці органи був здійснений прозоро, судова система трансформується, знаходиться в процесі реформування. Сподіваюся, що з урахуванням тих законів, які будуть додатково прийняті, судова реформа буде успішно завершена», — зазначив Григорій Усик.

Голова ВРП пояснив, що Вища кваліфікаційна комісія суддів України є відповідальною за добір суддів. Наразі в судовій системі склався дефіцит кадрів, який становить понад 2 тисяч – це майже третина всього суддівського корпусу. Оновлення судової системи буде відбуватися внаслідок залучення нових високопрофесійних і доброчесних суддів.

«Запит на справедливість – нині є найбільш затребуваною вимогою нашого суспільства. Україна вже зробила багато кроків в реформуванні судової системи, щоб вона відповідала європейським стандартам. Найголовнішим питанням, яке не вдалося реалізувати – досягнення довіри до судової влади. Але авторитет і довіра потрібна не лише суддям. Вона необхідна суспільству і громадянам, які мають бути впевнені, що в судах працюють доброчесні та високопрофесійні судді. І що в судах будуть захищені їх права, інтереси та свободи», — зауважив Григорій Усик.

Водночас Вища рада правосуддя – єдиний орган в судовій системі, який має здійснювати дисциплінарну функцію стосовно суддів. З серпня 2021 року ця функція не здійснюється у зв’язку зі зміною законодавства.

«В Парламенті внесений законопроєкт, що стосується притягнення суддів до відповідальності та створення служби дисциплінарних інспекторів при Вищій раді правосуддя. Це новий самостійний підрозділ у структурі ВРП, який буде здійснювати попередню перевірку дисциплінарних скарг щодо суддів. Передбачається, що добір на посади дисциплінарних інспекторів буде здійснюватися незалежною конкурсною комісією на абсолютно нових засадах і процедурах» — резюмував Григорій Усик.