ЄСПЛ встановив порушення прав людини під час звільнення 18 українських суддів за порушення присяги до 2012 року

khfvd

 

 

 

Висновок Євросуду заснований на тому, що питання про звільнення за порушення присяги заявників було розглянуто за  несправедливою процедурою, оскільки орган, його розглядає,  не був незалежним і неупередженим судом в розумінні статті 6 Конвенції. Йдеться про Вищу раду юстиції, яка була сформована таким чином, що була піддана політичному впливу.

 

Крім того, Євросуд встановив порушення статті 8 (право на повагу до приватного і сімейного життя) Конвенції, оскільки такі дії влади були втручанням в особисте життя заявників, яка в значній мірі залежала від рішення щодо подальшої професійної кар’єри суддів.

 

Відзначимо, що всі заявники були звільнені з посади на підставі рішення Вищої ради юстиції про порушення присяги судді.

 

Це рішення Євросуду є продовженням практики і відображає ті ж позиції, що були виражені ним раніше в рішенні по справі «Олександр Волков проти України» від 9 січня 2013 року, який став пілотним в питанні про звільнення українських суддів за порушення присяги.

 

Справедлива сатисфакція: 8000 євро на користь пані Васиної як відшкодування матеріальної шкоди, 5000 євро кожному із заявників, а саме:  громадянам Корзаченку, Бачуну, Ставській, Ковзелю, Кормушину, Васиній, Бараненко, Бондаренко, Бабич, Роздобудько, Токар , Вольвенко, Неминущему, Середній  в якості компенсації моральної шкоди, а також 11 000 євро спільно громадянам Бачуну, Ставській, Ковзелю, Кормушину, Бараненко, Бабич, Токар, Шкіндер, Вольвенко, Неминущему, Середній  та  600 євро пані Васиній на покриття  витрат.

Джерело: Юридична практика