ДСА затвердила напрями залучення міжнародної технічної допомоги

Напрями залучення міжнародної технічної допомоги і співробітництва з міжнародними фінансовими організаціями в Державній судовій адміністрації України та судах
1. Посилення інституційної спроможності органів системи правосуддя.
2. Підтримка здійснення координації державної політики у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.
3. Підтримка імплементації положень Порядку денного асоціації Україна — ЄС.
4. Підтримка виконання річних національних програм під егідою Комісії Україна – НАТО.
5. Залучення міжнародної технічної допомоги з основних напрямків діяльності.
6. Імплементація міжнародних стандартів у національну систему правосуддя.
7. Реформування системи правосуддя, забезпечення її функціонування на засадах верховенства права відповідно до світових стандартів.
8. Адаптація системи судової статистики до міжнародних норм і стандартів для ефективного моніторингу соціально-економічних перетворень.
9. Удосконалення системи внутрішнього фінансового контролю.
10. Поліпшення стратегії та інституційної структури ДСА України, проведення оптимізації судів, дослідження показників середніх витрат часу на розгляд судової справи та коефіцієнтів складності судових справ за категоріями, необхідних для визначення оптимальної чисельності суддів.
11. Протидія корупції та забезпечення доброчесності в органах судової влади.
12. Удосконалення правової бази і системи внутрішнього контролю у сфері боротьби з корупцією; зміцнення потенціалу органів системи правосуддя щодо запобігання проявам корупції.
13. Розвиток багатофункціональної комплексної підсистеми Єдинної судової інформаціно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» та інших інформаційних систем, створених за принципом безпаперового середовища.
14. Забезпечення ефективного управління державними фінансами, а саме зміцнення інституційного потенціалу та оптимізація функцій органів системи управління державними фінансами шляхом удосконалення стратегічного планування та середньострокового бюджетного прогнозування.
15. Організація підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з питань інноваційного менеджменту.
16. Впровадження навчальних програм, спрямованих на підвищення кваліфікації працівників апаратів судів, позитивного ставлення до інновацій.
17. Реформування системи надання судових послуг з метою підвищення їх якості та ефективності, посилення адресності, а також забезпечення задоволення потреб отримувачів таких послуг.
18. Забезпечення повноцінного доступу до правосуддя осіб з обмеженими фізичними можливостями шляхом створення належних умов.
19. Забезпечення дотримання принципу гендерної рівності в системі правосуддя.
20. Покращення організаційного забезпечення органів системи правосуддя.
21. Розроблення та впровадження ефективного механізму налагодження комунікації між органами системи правосуддя та інститутами громадянського суспільства.
22. Інші напрямки, що не суперечать чинному законодавству України.
Координатором проектів (програм) МТД визначено Відділ інформаційно-аналітичної роботи та міжнародного співробітництва Управління забезпечення діяльності керівництва Державної судової адміністрації України.