АССУ продовжує боротьбу із повідомленнями про хибні замінування

 

 

 

    Першим кроком АССУ стало звернення до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій з метою отримання інформації по Україні за 2016 рік про кількість завідомо неправдивих повідомлень про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками; кількість виїздів на них; кількість обґрунтованих повідомлень; вартість одного виїзду у тому числі кінологів, вибухотехніків.

    Вказана ініціатива пов’язана з тим, що останнім часом все частіше лунають неправдиві повідомлення про мінування громадських об’єктів з великою скупченістю людей або державних установ, а інтереси безпеки людини стали опосередкованим інструментом для досягнення меркантильних цілей окремих людей чи їх об’єднань.

    Зазначимо, що за 2016 рік надійшло 9 хибних повідомлень про замінування будівлі Київського районного суду м. Одеси, а з початку 2017 року такі повідомлення надходили вже двічі.

     АССУ отримала відповіді на свої запити від вищевказаних державних органів.

    Так, Національна поліція України повідомила, що за 2016 рік до органів Нацполіції надійшло 967 заяв про злочини, передбачені ч.1 ст.259 КК України (завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками) та 17 про злочини, передбачені ч.2 ст.259 КК України, за якими прийнято рішення про внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. З числа кримінальних проваджень, за якими закінчено досудове розслідування, до суду направлено 59 обвинувальних актів щодо осіб, які обвинувачуються у скоєнні злочинів зазначених категорій.

  Головне управління Національної поліції в Одеській області повідомило, що за 2016 рік в Одеській області зареєстровано 196 повідомлень про замінування громадських об’єктів та державних установ.

   Головне управління ДСНС України в Одеській області надало відповідь, в якій зазначено, що у 2016 році було здійснено 445 виїздів на гасіння пожеж, які в послідуючому виявляються хибними.

   Як бачимо, посилення кримінальної відповідальності у 2002 та у 2012 роках за завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян не дало очікуваних результатів. З кожним роком таких повідомлень надходить все більше.

   ГО «Асоціація слідчих суддів України» звертає увагу органів досудового розслідування на необхідності оперативного розслідування злочинів, передбачених статтею 259 КК України.

   В умовах сьогодення проблема гостро постала не тільки для державних органів, вона стосується насамперед питання безпеки громадян. Адже робота безпосередньо хибно замінованих об’єктів блокується, персонал і відвідувачі евакуюються, і, відповідно, важливі події або рішення, на які очікують фізичні і юридичні особи, суспільство, не здійснюються та не приймаються.