Громадська організація «Асоціація слідчих суддів України» об’єднує суддів, адвокатів та інших правознавців, які спільно працюють над удосконаленням законодавства та практики застосування судового контролю.

Мета діяльності

Створення асоціації було зумовлено низкою питань щодо підвищення ефектовності судового процесу, створення платформи для обговорення поточних викликів та створення візії майбутнього.

Мета діяльності асоціації – сприяння здійсненню судового контролю, підвищення його оперативності та якості, удосконаленню законів, що регулюють правовідносини у сфері кримінального судочинства. Зокрема, у сфері судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні. 

ГО «АСОЦІАЦІЯ СЛІДЧИХ СУДДІВ УКРАЇНИ»:

  • Систематизує та узагальнює практику діяльності слідчих суддів Одеської області та інших регіонів України
  • Проводить аналіз отриманої в результаті такої діяльності інформації, з метою вироблення конкретних пропозицій, спрямованих на удосконалення законодавства, яке регулює здійснення слідчими суддями судового контролю
  • Звертається з конкретними пропозиціями до суб’єктів законодавчої ініціативи з метою внесення відповідних змін до Законів України, а також до органів державної влади з відповідними пропозиціями про зміну інших нормативних документів, що регулюють здійснення судового контролю
  • Сприяє та бере участь у розробці та реалізації правових та соціальних проектів, аналітичних програм, інших заходів, спрямованих на виконання цілей діяльності Громадської організації
  • Працює для вдосконалення кримінально-процесуального кодексу України

Склад та історія

Дата створення Громадська організація  «Асоціація  слідчих суддів України» створена в грудні 2014 року на базі Київського районного суду м. Одеси.

Керівник організації — голова Київського районного суду м. Одеси Сергій Анатолійович Чванкін. 

Склад асоціації — 265 осіб, серед яких судді, адвокати, юристи та правоохоронці.

Підтримку асоціації надають Одеська Обласна Асоціація адвокатів та територіальне управління Державної судової адміністрації України.

Діяльність Громадської організації поширюється на всю територію України.

Почесні гості асоціації

«Асоціація слідчих суддів України» приймала почесних гостей як з України, так і іноземних країн — США, Німеччина, Великобританія.
Обмін досвідом та думками проходив із керівниками міжнародних програм, суддями та адвокатами,  чиновниками України тощо.

Марк Спайзер

Марк Спайзер

Cуддя окружного суду штату Флорида, США

Девід Майкл Вон

Девід Майкл Вон

Керівник проекту USAID “Справедливе правосуддя”, США

Гія Гецадзе

Гія Гецадзе

Заступник міністра юстиції України

Рой Гонас

Рой Гонас

Член колегії адвокатів штату Флорида, США

Денні Фрідман

Денні Фрідман

Королівський адвокат, Великобританія

Джордж Фінкле

Джордж Фінкле

Cуддя штату Вашингтон, США

Віргіліус Валанчус

Віргіліус Валанчус

Керівник проекту ЄС “Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні”

Міхаель Плассман

Міхаель Плассман

Голова комітету медіації палати адвокатів Німеччини

Пропозиції асоціації

«Асоціація слідчих суддів України» направляла свої пропозиції щодо вдосконалення судового законадавства Україіни, покращення судових процедур тощо.

ПОВНОВАЖЕННЯ СЛІДЧОГО СУДДІ ПЕРЕДБАЧЕНІ КПК УКРАЇНИ:
Новий КПК України забезпечує значне розширення  функції судового контролю  за досудовим розслідуванням, а функції слідчого  судді на цій стадії  можна умовно розділити на кілька груп:

  • Розгляд питань, які стосуються застосування, зміни  чи скасування  заходів забезпечення  кримінального провадження (у тому числі й запобіжних заходів);
  • Нагляд за дотриманням законності  в питаннях затримання особи та утримання  її під вартою;
  • Надання дозволів на вчинення окремих слідчих дій  під час досудового розслідування;
  • Розгляд скарг на рішення, дії чи   бездіяльність  слідчого  або прокурора  під час досудового розслідування;
  • Вирішення питань щодо  поміщення неповнолітнього у приймальник-розподільник  та щодо направлення особи  до медичного закладу  для проведення психіатричної експертизи;
  • Функції слідчого  судді в межах  міжнародного співробітництва  під час кримінального провадження.