АССУ розпочинає боротьбу із неправдивими повідомленнями про замінування

Першим кроком АССУ стало звернення до Генерального прокурора України, Міністра внутрішніх справ України та Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій з метою отримання інформації по Україні за 2016 рік про кількість завідомо неправдивих повідомлень про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками; кількість виїздів на них; кількість обґрунтованих повідомлень; вартість одного виїзду у тому числі кінологів, вибухотехніків.
Вказана ініціатива пов’язана з тим, що останнім часом все частіше лунають неправдиві повідомлення про мінування громадських об’єктів з великою скупченістю людей або державних установ, а інтереси безпеки людини стали опосередкованим інструментом для досягнення меркантильних цілей окремих людей чи їх об’єднань.
На сигнал про мінування реагують відповідні підрозділи, у тому числі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України, задіються значні людські і матеріальні ресурси. А робота безпосередньо хибно замінованих об’єктів блокується, персонал і відвідувачі евакуюються, і відповідно важливі події або рішення, на які очікують фізичні і юридичні особи, суспільство, не здійснюються та не приймаються.
Так, лише в Одеській області протягом одинадцяти місяців 2016 року правоохоронними органами зафіксовано 261 випадок завідомо неправдивих повідомлень про мінування державних об’єктів, з них судів різних юрисдикцій та інстанцій — 55. Всі ці випадки внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, по них триває досудове розслідування.